Rzymkowski przekonywał w sobotę w Radiu Maryja, że „Platforma Obywatelska to już nie jest formacja, która odwoływała się do pięknego wielkiego ruchu Solidarności”. - To jest formacja, która uważa, że trzeba brać w obronę bolszewizm. To jest formacja, która absolutnie odcina się od chrześcijańskich korzeni, która piętnuje swoich polityków, którzy uznają, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia i kończy w chwili naturalnej śmierci. To jest formacja polityczna, która startuje w dyscyplinie „kto będzie bardziej radykalny na lewicy” - mówił.

Komentując słowa Borysa Budki, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, który w jednym z wywiadów stwierdził, że „wciąż na naszych uniwersytetach mamy kierunki, które odbiegają od oczekiwań nowoczesnego państwa - chociażby wydziały teologiczne czy historyczne”, Rzymkowski powiedział, że „to nie jest uderzenie w humanistykę, tylko uderzenie w fundament naszej cywilizacji”. - Proszę pamiętać, że instytucja znana od pokoleń, czyli uniwersytet to zdobycz chrześcijańskiej Europy. Żadna cywilizacja nie utworzyła uniwersytetu, tylko chrześcijańska Europa stworzyła uniwersytet. Fundamentem nauki na pierwszych uniwersytetach były nauki humanistyczne, w tym teologia, jako jedna z podstawowych nauk na każdym szanowanym uniwersytecie na świecie - mówił.

- Takie samo podejście jest do uniwersytetów, to jest globalne podejście opozycji, Platformy Obywatelskiej, która bardzo mocno skręciła w lewo. W tej chwili nie wiem, kto jest bardziej lewicowy: Nowa Lewica, Razem czy Platforma Obywatelska. Ci państwo teraz idą w potężne konkury, jeśli chodzi o to, kto jest bardziej lewicowy, kto jest bardziej postępowy, kto bardziej chce walczyć z fundamentami naszej cywilizacji, kto chce zbudować nowego człowieka, który będzie pozbawiony przymiotów człowieczeństwa, istoty i pierwiastka boskiego. To jest rzecz niebywała i musimy się przed tym bronić - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.