W rozmowie z Michałem Kolanko, Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu, skomentował ostatnie problemy w Zjednoczonej Prawicy.

- W ciągu najbliższych miesięcy - w polskiej polityce - musi dojść do przesilenia. Z jednej strony widzimy, że formuła Zjednoczonej Prawicy, która obowiązywała do niedawna – dzisiaj już nie obowiązuje. Jak mówił mi w rozmowie jeden z najważniejszych polityków rządzącej formacji: „My dzisiaj, wiemy co wrzucamy do Sejmu, ale nie wiemy co z Sejmu wychodzi”. W tej sytuacji rząd nie jest w stanie rządzić, bo nikt nie jest w stanie rządzić, kiedy nie jest przekonany jaką ma większość w Sejmie i do czego ma tę większość – stwierdził wicemarszałek Senatu.

Michał Kamiński wskazywał również na brak porozumienia w koalicji rządzącej w sprawie ratyfikacji funduszu europejskiego oraz OFE.

- Wydaje się, że w sprawach, które były jeszcze niedawno poza sporem w koalicji rządowej, dołączyła kolejna kluczowa sprawa - finansów. Rząd nie ma większości w sprawie pieniędzy europejskich w swoim własnym obozie. Okazuje się, że dla sprawy OFE też nie mają większości wewnątrz własnego obozu. Jarosław Kaczyński nie jest w stanie rządzić w takiej sytuacji, mało który polityk byłby w stanie – ocenił senator.

Polityk mówił także o potrzebie zmiany polskiego rządu.

- Politycy opozycji powinni powiedzieć: nie pozwólmy na głosowanie, w którym nie mający większości rząd, będzie stawiał na szali przyszłość Polski w Europie. Doprowadźmy do sytuacji, w której w Polsce będzie rząd, który przyjmie pieniądze europejskie, bo będzie miał na to proeuropejską większość w Sejmie, dokończy wychodzenie z pandemii, a następnie przeprowadzi demokratyczne wybory. Od Konfederacji po partię Razem, wiemy jedno – następne wybory nie powinny się odbyć pod rządami PiS-u. Jarosław Kaczyński nie powinien kontrolować telewizji i sądów w czasie następnej kampanii wyborczej – to jest w interesie radykalnej prawicy, a nawet radykalnej prawicy, które są przeciwko rządowi – mówił gość Michała Kolanki.