- Należy dać mu co najmniej sto dni na zaprezentowanie programu - mówił o nowym gabinecie w Salonie Politycznym Trójki. Wyróżnił nowego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego oraz Cezarego Grabarczyka - ministra infrastruktury. Lider SLD uważa, że nową koalicję czeka niejeden kryzys. Nie wcześniej jednak, niż za dwa lata.

Polityk SLD zapowiedział, że jego partia chętnie wesprze niektóre projekty PO, między innymi pomysł rozdzielenia funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. SLD będzie też głosować za powołaniem komisji śledczej w sprawie śmierci Barbary Blidy oraz za reformą służby zdrowia i podwyżkami dla sfery budżetowej. Wojciech Olejniczak ma nadzieję na zmianę polityki zagranicznej, zwłaszcza w stosunku do Unii Europejskiej. Jego zdaniem wyznacznikiem tej zmiany będzie decyzja w sprawie Karty Praw Podstawowych.

Olejniczak jest przeciwnikiem likwidacji abonamentu. Oświadczył, że nie wyobraża sobie mediów publicznych bez tego rodzaju finansowania. SLD zastanowi się jednak nad projektem reformy mediów publicznych, nad którym pracuje PO. Przewodniczący SLD podkreślił, że nowa ustawa powinna zapewniać apolityczność mediów i realizację misji publicznej.