Reklama

Merkel: Naród przebąkuje o piątej kadencji

Walcząca z kryzysem Merkel cieszy się wielkim zaufaniem. A partia, na której czele stała 18 lat, ma niezagrożoną pozycję w sondażach.

Aktualizacja: 07.04.2020 19:53 Publikacja: 06.04.2020 19:05

Angela Merkel na nagraniu z końca kwarantanny

Angela Merkel na nagraniu z końca kwarantanny

Foto: AFP

Kanclerz Angela Merkel zakończyła kwarantannę, na którą trafiła, gdy się okazało, że lekarz, który ją szczepił 20 marca przeciwko pneumokokom, jest zarażony koronawirusem. Było to zaraz po wygłoszeniu przez nią orędzia, stanowczego i wzruszającego zarazem. Mówiła o wyzwaniu, przed jakim Niemcy nie stały od drugiej wojny, o konieczności dyscypliny i solidarności.

Wróciła do gry w roli matki Niemców. Jeszcze niedawno wydawało się, że od końca kariery dzielą ją miesiące. Nowy przewodniczący partii CDU i kandydat chadeków na następnego kanclerza miał się wyłonić na zjeździe pod koniec kwietnia. Na razie jednak nie będzie zjazdu, a najważniejszym politykiem Niemiec pozostanie Angela Merkel.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Polityka
Luksusowe limuzyny dla kancelarii Nawrockiego. Nieoficjalnie: trafią do ministrów
Polityka
To koniec Platformy Obywatelskiej. W sobotę przestanie istnieć
Polityka
Czarzasty nie może być pewien, że zostanie marszałkiem? Wątpliwości w koalicji
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Polityka
Nowy sondaż partyjny: KO wraca na pozycję lidera, sześć partii w Sejmie
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama