Reklama

Jak Palikot Kaczyńskiemu przemówienie napisał

Rzekome "przemówienie" prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zamieścił na swoim blogu poseł PO Janusz Palikot. Tytuł wpisu: "Co powie Wódz".

Aktualizacja: 01.02.2009 15:26 Publikacja: 01.02.2009 13:21

W swym pamflecie Palikot wkłada w usta Kaczyńskiego między innymi takie kwestie:

"Chcę, aby z tego miejsca, z Nowej Huty, aby właśnie stąd, gdzie hartowała się stal i ludzkie charaktery, popłynął w świat jednoznaczny przekaz – nie jesteśmy skazani na kryzys!"

"Priorytetem PiS będzie szybki rozwój ok. 5 tysięcy km dróg ekspresowych o europejskim standardzie! I prawie nam się udało! Zabrakło zaledwie 4994 kilometrów!!!"

"Tak jak Kaczmarek, Dorn, Ujazdowski, Zalewski i Jurek – porzucili nas w połowie drogi! Tak jak wyborcy – porzucili nas w połowie drogi!"

"Pozwólcie, że na koniec przywołam słowa człowieka, którego tu, w Nowej Hucie, powinno pamiętać się szczególnie mocno. W 1963 roku Władysław Gomułka, tak!, właśnie on, trafnie przekonywał: Od nas samych, od tego, jak cały naród podporządkuje się ściśle wskazaniom kierownictwa partii i rządu, zależeć będzie realizacja naszych celów wytkniętych na VIII plenum i kształtowanie się sytuacji wewnętrznej."

Reklama
Reklama

"Raz zdobytej władzy obiecujemy nie oddać nigdy!"

[ramka][b]Pamflet:[/b] Utwór publicystyczny lub literacki, nierzadko anonimowy, zmierzający do zdemaskowania, ośmieszenia i poniżenia osoby, środowiska społecznego, instytucji. Posługuje się ekspresywną retoryką, przejaskrawieniami w sformułowaniach, elementami satyrycznymi. [i](Wikipedia)[/i][/ramka]

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Polityka
Spóźniony wpis marszałka do rejestru korzyści. Co grozi Włodzimierzowi Czarzastemu?
Polityka
Pełczyńska-Nałęcz nie zostanie wicepremierką, renegocjacji umowy koalicyjnej nie będzie - ustaliła „Rzeczpospolita”
Polityka
Kaczyński chce zablokować sukces Tuska. Ruch należy do Nawrockiego
Materiał Promocyjny
Ikona miejskiego stylu życia w centrum Gdańska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama