W maju stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3 proc. To o 0,1 pkt proc. więcej niż w kwietniu. Nasz kraj jest drugi po Czechach z najniższym bezrobociem. Średnia dla całej UE wyniosła 6,7 proc.

- Cieszymy się, że dzięki działaniom związanym z tarczami finansową i antykryzysową udało się w Polsce uratować blisko 5 mln miejsc pracy. Pomoc w ramach tarcz okazała się skuteczna, ponieważ spowodowała, że liczba osób, które straciły pracę, jest dużo mniejsza niż na zachodzie Europy czy w ogóle na świecie - mówił w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik rządu Piotr Müller.

- Przecież w Stanach Zjednoczonych notujemy teraz najwyższe bezrobocie w historii tego kraju. To zatem najlepszy dowód na to, że polski rząd poradził sobie dużo lepiej niż nawet najbogatsze kraje - dodał.

Müller odpowiedział także na słowa Rafała Trzaskowskiego, który uważa, że rząd zamierza podnieść podatki z powodu dużej dziury budżetowej.

- Te tezy są niezgodne z rzeczywistością. Polski rząd nie planuje podwyższenia podatków. Rząd PiS i prezydent Andrzej Duda obniżali podatki w rekordowy sposób w historii po 1989 r. Dlatego takie stwierdzenie Rafała Trzaskowskiego jest absurdalne - skomentował Müller.