- Ponad cztery lata rządzenia, to dobry czas na podjęcie decyzji, które pozwolą działać bardziej efektywnie, stąd decyzja o zmianach. To będą zmiany strukturalne - powiedział w rozmowie z radiową Jedynką szef KPRM Michał Dworczyk.

- Chodzi o przełamywanie Polski resortowej i niemożności wynikających z tego, że niektóre ministerstwa potrafią chwilami działać jak udzielne księstwa. To dobry moment, by wykonać kolejny krok -  dodał.

W piątek w związku z planowaną rekonstrukcją rządu spotka się prezydium komitetu politycznego PiS. - Na pewno jednym z ważnych tematów będą zmiany strukturalne i personalne, jeśli chodzi o rząd - mówił Dworczyk. - Sprawy personaliów są bardzo ważne, ale nadrzędne jest to, by państwo dobrze funkcjonowało - podkreślił szef KPRM.

Dworczyk wypowiedział się również na temat możliwości podzielenia województwa mazowieckiego. - Analizy i prace dotyczące podziału województwa mazowieckiego są już zaawansowane. Warto to rozważać, żeby z korzyścią dla mieszkańców takiego podziału dokonać - mówił.

- Trwają jeszcze prace analityczne. Ostateczne decyzje będzie musiało podjąć kierownictwo polityczne naszej formacji - podkreślił.