Zdjęcie Emmanuela Macrona wywołalo falę komentarzy. Porównania do Władimira Putina

Oficjalna fotograf Emmanuela Macrona, Soazig de la Moissonnière, opublikowała zdjęcie prezydenta Francji podczas okładania worka bokserskiego.

Publikacja: 21.03.2024 12:32

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron

Foto: AFP

Dwa czarno-białe zdjęcia, na których Macron ubrany w podkoszulek okłada worek bokserski z groźnym wyrazem twarzy wywołało we Francji falę komentarzy.

Emmanuel Macron porównywany do Rocky'ego Balboa

Niektórzy internauci porównywali Macrona do Rocky'ego Balboa, bohatera filmów z Sylvestrem Stallonem, podczas gdy inni kwestionują moment publikacji zdjęcia, które pojawiło się po apelach Macrona o bardziej zdecydowaną reakcję na agresję Rosji przeciw Ukrainie i o to, by w pomocy dla Ukrainy Zachód nie wyznaczał sobie „czerwonych linii”.

Macron po spotkaniu liderów państw Zachodu w Paryżu mówił m.in. że nie można wykluczyć wysłania żołnierzy z państw Zachodu na Ukrainę, choć przyznał, że w tej sprawie nie ma konsensusu wśród sojuszników Kijowa.

Tymczasem Służba Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej poinformowała, że Francja przygotowuje już liczący 2 tys. żołnierzy kontyngent, który ma być wysłany na Ukrainę.

Niektórzy internauci twierdzą, że zdjęcia boksującego Macrona mają być dowodem na gotowość prezydenta Francji do konfrontacji z prezydentem Rosji, który znany jest z publikacji zdjęć ilustrujących jego tężyznę fizyczną. Kilka lat temu głośno było o sesji Putina, który pojawił się na nim m.in. jeżdżąc na koniu i łowiąc ryby z odsłoniętym torsem.

Czytaj więcej

Putin zaczyna kampanię wyborczą

Francuski magazyn kobiecy " Femme Actuelle" opisał zdjęcia podkreślając iż "mąż Brigitte Macron" ma na nich "zdecydowany wyraz twarzy, jakby chciał stoczyć bitwę z przeciwnikiem... Uderza tak mocno, że wydaje się, iż biceps wyskoczy spod jego czarnego podkoszulka".

Zdjęcia nie spodobały się z kolei parlamentarzystce francuskich Zielonych, Sandrine Rousseau, która stwierdziła: "co za porażka progresywizmu. I co za ubóstwo politycznej komunikacji".

Emmanuel Macron i „neopopulistyczna męskość” w stylu Władimira Putina

Z kolei Jonathan Bouchet-Petersen na łamach centrolewicowego dziennika "Libération" napisał, że zdjęcia są "raczej przerażającym sposobem komunikacji".

Éric Anceau, profesor historii, napisał w serwisie X, że zdjęcia są wyrazem „neopopulistycznej męskości, którą lubią dzisiejsi liderzy, poczynając od mistrza gatunku (dotychczas) Władimira Putina".

Macron był już krytykowany za sesję zdjęciową z 2022 roku, gdy w marcu opublikował zdjęcia w bluzie dresowej stylizowane na wojenny styl Wołodymyra Zełenskiego.

Polityka
Iran zajął statek towarowy w Cieśninie Ormuz. Izrael grozi konsekwencjami
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Niemiecka prasa o decyzji Sejmu: mały krok do liberalizacji aborcji
Polityka
Mateusz Morawiecki popiera powrót do kompromisu aborcyjnego. „Nie jestem naiwny”
Polityka
Obelgi, groźby i ataki. Samorządowcy rezygnują z polityki
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Premier Grecji: Zawsze przypominam moim dzieciom, że są w jednej czwartej Polakami