Reklama

Mateusz Morawiecki chce zostać prezesem PiS. Czy ma szansę zastąpić Jarosława Kaczyńskiego?

Mateusz Morawiecki otwarcie mówi chciałby przejąć po Jarosławie Kaczyńskim stery w PiS. Jak Polacy oceniają szansę byłego premiera na to, by został nowym prezesem partii?
Były premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w ramach akcji "Bądźmy Razem" w Sal

Były premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w ramach akcji "Bądźmy Razem" w Sali Łódzkiej Strefy Ekonomicznej w Łodzi

Foto: PAP/Marian Zubrzycki

— Chciałbym, żeby pan prezes jak najdłużej był szefem PiS, spajał nasz obóz. A potem chciałbym również wystartować w tym zaszczytnym wyścigu, w tej konkurencji — mówił Mateusz Morawiecki w rozmowie z Radiem ZET.

W tym roku upływa kadencja Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa Prawa i Sprawiedliwości. — Nastąpi wtedy wybór nowego szefa partii. Jeżeli nie będzie nadzwyczajnych wydarzeń, tak zostanie to przeprowadzone. Kongres PiS zadecyduje, kto ma być nowym szefem — deklarował Kaczyński.

Czytaj więcej

Morawiecki deklaruje: Chciałbym przejąć funkcję szefa Prawa i Sprawiedliwości

Sondaż: Czy Mateusz Morawiecki może zostać nowym prezesem Prawa i Sprawiedliwości?

W sondażu przeprowadzonym przez United Surveys dla Wirtualnej Polski zapytano, czy Mateusz Morawiecki ma szanse, by zostać następcą Jarosława Kaczyńskiego w roli prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Polacy są podzieleni w tej kwestii. 21,1 proc. odpowiedziało, że „zdecydowanie tak”, a 26,3 proc. „raczej tak”. W ocenie 23,5 proc. Morawiecki „raczej nie ma szans”, by zastąpić Kaczyńskiego. 16,3 proc. twierdzi, że „zdecydowanie nie”. 12,8 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania.

Reklama
Reklama

Czytaj więcej

Mateusz Morawiecki w Katowicach: Zaczynamy nasz powrót do władzy

W przypadku wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji odpowiedzi jasno wskazują, że Morawiecki ma szansę na przejęcie władzy w PiS. Odpowiedziało tak 95 proc. badanych, z czego 43 proc. uważa, że „zdecydowanie tak”, a 52 proc., że „raczej tak”.

Sondaż przeprowadzono w dniach 12-14 stycznia 2024 roku metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1000 osób.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Jak zostać franczyzobiorcą McDonald’s?
Materiał Promocyjny
OTOMOTO rewolucjonizuje dodawanie ogłoszeń
Polityka
Jak Polacy oceniają Donalda Tuska? Najnowszy sondaż nie pozostawia wątpliwości
Polityka
Donald Tusk pisze o „wyprowadzeniu Polski z Europy”. „Wszystkie maski opadły”
Polityka
Czy Polacy wierzą w „efekt Czarnka”? Mamy wyniki sondażu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama