Grzegorz Braun nazwał Morawieckiego zbrodniarzem. Wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty zareagował

Kto w Polsce wpadł na pomysł, by zamknąć drzwi przed spowiednikiem, który miałby podejść do łóżka umierającego? Co to za totalniacy, zbrodniarze - mówił w czasie sejmowej debaty poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Publikacja: 29.11.2023 11:32

Włodzimierz Czarzasty i Grzegorz Braun

Włodzimierz Czarzasty i Grzegorz Braun

Foto: PAP

Sejm debatuje w środę nad przepisami mającymi doprowadzić do tego, by pielęgniarkom płacić zgodnie z ich wykształceniem. W debacie wziął udział poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Czytaj więcej

Koniec sporów o płace pielęgniarek. Nowy projekt w Sejmie

Grzegorz Braun apeluje o demontaż NFZ i ZUS

- Konfederacja nie będzie żałować pieniędzy na pensje dla ludzi, którzy starają się o nas, kiedy tego najbardziej potrzebujemy - zadeklarował.

- A teraz tło, kontekst. Kontekst to oczywiście zły system. Konfederacja proponuje rozwiązanie problemu niewydolności systemu opieki zdrowotnej w Polsce poprzez dywersyfikację, demonopolizację, demontaż piramid finansowych ZUS, NFZ jako głównego monopol;isty. Oczywiście towarzyszyc temu powinno rozbicie monopolu izb lekarskich - mówił.

Czytaj więcej

Mateusz Morawiecki w Sejmie: Zakasać rękawy, do roboty. Hołownia odpowiada

- Trzeba to powtarzać. Ten system musi być zniesiony, obalony, zanim nam się zawali na głowę. Odwrócona piramida prezentująca fatalny trend demograficzny przekłada się na brak zastępowalności pokoleń i kolejnych generacji osób wykonujących odpowiedzialne zawody medyczne. Precz z monopolem NFZ, niech rozkwita tysiąc kwiatów, niech wygra lepszy - kontynuował poseł Konfederacji.

- I niech państwo nie stoi na straży nieuczciwej konkurencji. Zaganianie wszystkich kijem do ZUS, do NFZ, pod karami, pod groźbą przecież, że kto będzie działał poza tym systemem, ten stanie się przestępcą, to jest właśnie nieuczciwa konkurencja - dodał.

Grzegorz Braun w Sejmie o "terrorze covidowym" i "preparatach nazywanych szczepionkami"

- Monopol izb lekarskich... Izby skompromitowały się w ostatnich latach stając na straży terroru covidowego wobec lekarzy, ratowników i pielęgniarzy, którzy nie chcieli być siewcami śmierci i nie chcieli stać na straży zamordyzmu covidowego. I oni do dziś są ścigani, czołgani przez izby lekarskie - mówił Braun.

Braun stwierdził następnie, że "państwo stając na straży tego monopolu stoi na straży systemu przemocowego". - Systemu, który ludzi niszczy, tych, który wyklucza tych, którzy nie biorą pieniędzy od koncernów farmaceutycznych, od akwizytorów eksperymentalnych preparatów zwanych szczepionkami - podkreślił.

Poseł stwierdził też, że "również niższy personel medyczny został zaangażowany w niegodziwe praktyki ostatnich lat". - W zamykanie drzwi przychodni przed potrzebującymi pod pretekstem walki z mniemaną pandemią, zablokowano ten system, stąd ćwierć miliona zgonów nadmiarowych - przekonywał.

Czytaj więcej

Komisje śledcze. Konfederacja: Pociągnąć przestępców politycznych do odpowiedzialności

Braun dodał, że "drzwi pomieszczeń, w których schodzili z tego świata chorzy zamykano przed rodzinami, bliskimi". - A nawet przed spowiednikami - podkreślił.

Grzegorz Braun oskarża Morawieckiego o śmierć ćwierć miliona Polaków. Reakcja wicemarszałka Sejmu

- Warto by wszyscy wyciągnęli z tego wnioski i że to jest przyczynek do jakiegoś rozliczenia środowiskowego. Kto w Polsce wpadł na pomysł, by zamknąć drzwi przed spowiednikiem, który miałby podejść do łóżka umierającego? Co to za totalniacy, zbrodniarze. Siedzi tutaj odpowiedzialny za to Mateusz Jakub Morawiecki, który ma na koncie więcej niż Jaruzelski z Kiszczakiem jeśli chodzi o posyłanie na tamten świat Polaków. Ćwierć miliona ludzi, którzy nie pomarli na żadnego wrażego wirusa tylko zwykłe niewydolności, zawały, niedrożności, poumierali dlatego, że zamykaliście szpitale... - mówił Braun. W tym momencie Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu prowadzący w tym momencie obrady, wyłączył mu mikrofon.

Czytaj więcej

In vitro z budżetu państwa - debata w Sejmie. "Prawo do szczęścia", "przedsionek piekieł"

- Panie pośle, szanuję wszystkich posłów i ich wypowiedzi. Mam uprzejmą prośbę: spróbowaliśmy od nowej kadencji się nie obrażać, spróbujmy. Mam do pana taką ciepłą prośbę: niech pan zanim coś powie, niech pan złapie trochę refleksji do tego co pan powie - zwrócił się do Brauna.

- Ja się po prostu dopominam o sądy i trybunały dla zbrodniarzy - odparł Braun, po czym Czarzasty znów wyłączył mu mikrofon.

- Bez względu na to jakie mamy poglądy, co głosimy i co uważamy, bym proponował nie mówić do premiera, że jest zbrodniarzem. Bo o tym, czy ktoś jest zbrodniarzem decyduje sąd - zwrócił się ponownie do posła wicemarszałek.

- Właśnie o sądy i trybunały się dopominam. Dopominam się o Trybunał Stanu i o to, by porządni gliniarze i prokuratorzy zabrali się do pociągania do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za śmierć i ruinę - odparł Braun.

Sejm debatuje w środę nad przepisami mającymi doprowadzić do tego, by pielęgniarkom płacić zgodnie z ich wykształceniem. W debacie wziął udział poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Grzegorz Braun apeluje o demontaż NFZ i ZUS

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
"Polityczne Michałki". Lista nierozwiązanych zadań koalicji przed wakacjami. Kto trzyma kciuki za Donalda Trumpa
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Polityka
Posłuchaj „Plus Minus”. Michał Przeperski. Nieskończona transformacja 1989-2024
Polityka
Michał Kolanko: Wakacyjny ból głowy koalicji rządzącej
Polityka
Kluczowa dla Polski komisja gospodarcza w PE bez polskich europosłów
Polityka
Marcin Romanowski w Sejmie: Mogę przedstawić dowody, które podważają insynuacje Tomasza M.