Donald Trump, od czasu aresztowania, zebrał ponad 7 mln dolarów na kampanię

Od momentu, gdy Donald Trump został formalnie aresztowany w stanie Georgia, w związku ze sprawą karną związaną z zarzutami dotyczącymi próby zmiany wyniku wyborów prezydenckich z 2020 roku w stanie Georgia, były prezydent zebrał 7,1 mln dolarów na swoją kampanię wyborczą.

Publikacja: 27.08.2023 04:54

Policyjne zdjęcia wykonane Trumpowi i niektórym innym podejrzanym w sprawie karnej w związku z próbą

Policyjne zdjęcia wykonane Trumpowi i niektórym innym podejrzanym w sprawie karnej w związku z próbą zmiany wyniku wyborów prezydenckich w Georgii

Foto: AFP

Informacje takie przekazał na platformie X (dawny Twitter) rzecznik Trumpa, Steven Cheung.

Donald Trump zebrał na kampanię 4,18 mln dolarów dzień po aresztowaniu

W ciągu ostatnich trzech tygodni Trump zebrał na kampanię blisko 20 mln dolarów. Tylko w piątek, dzień po aresztowaniu i wykonaniu Trumpowi policyjnego zdjęcia (mug shot) na kampanię byłego prezydenta zebrano 4,18 mln dolarów - to rekordowy, jak dotąd, wynik osiągnięty w ciągu jednego dnia - podkreślił Cheung. 

Czytaj więcej

Sondaż w USA: Donald Trump z wyższym poparciem niż Joe Biden

Trump ubiega się o nominację prezydencką Partii Republikańskiej przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. Sondaże wskazują, że jest faworytem - w ostatnim sondażu Reuters/Ipsos Trumpa, jako preferowanego kandydata na prezydenta, wskazało 52 proc. wyborców Partii Republikańskiej.

Trump i jego sztab wykorzystali policyjne zdjęcie wykonane Trumpowi do zbierania środków - zdjęcie to pojawiło się już na T-shirtach, kieliszkach, kubkach czy plakatach, które można kupić w internecie.

52 proc.

Tylu wyborców Partii Republikańskiej chce, aby Trump był jej kandydatem na prezydenta

W czwartek wieczorem Trump został formalnie przyjęty do aresztu w stanie Georgia, który jednak opuścił po godzinie w związku z wpłaceniem kaucji w wysokości 200 tys. dolarów.

Cztery sprawy karne przeciwko Donaldowi Trumpowi

Aresztowanie ma związek z czwartą już sprawą karną, która toczy się przeciwko prezydentowi - tym razem dotyczy ona próby zmiany wyniku wyborów prezydenckich w stanie Georgia. Trzy poprzednie dotyczą podżegania przez Trumpa jego zwolenników do sprzeciwiania się wynikowi wyborów prezydenckich, co doprowadziło do szturmu na Kapitol 6 stycznia 2001 roku; niewłaściwego przechowywania tajnych dokumentów zabranych z Białego Domu po zakończeniu prezydentury oraz nieprawidłowości w zeznaniach finansowych w związku z wypłatą byłej gwieździe filmów porno, Stormy Daniels, pieniędzy w zamian za milczenie o związku z Trumpem przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

Trump twierdzi, że wszystkie zarzuty wobec niego są motywowane politycznie.

Informacje takie przekazał na platformie X (dawny Twitter) rzecznik Trumpa, Steven Cheung.

Donald Trump zebrał na kampanię 4,18 mln dolarów dzień po aresztowaniu

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Marine Le Pen odcina się od niemieckiego AfD. Powodem wypowiedzi o nazistach
Polityka
Irlandia, Hiszpania i Norwegia ogłoszą uznanie Palestyny jako państwa. Izrael reaguje
Polityka
Nowa odsłona wojny gruzińskich władz z Zachodem. Płyną ku Rosji?
Polityka
Migranci z dalekiej Afryki. Śmierć w drodze do Europy
Polityka
Rosyjski sąd skazał eksperta od rakiet hipersonicznych. „Fala aresztowań naukowców”