Zdaniem Witek, rządowi dużo czasu zabiera "ogromny atak" - zarówno ten w kraju, jak i za granicą. Przypomniała, że ostatnie dwa tygodnie to "wizyty premier w Europie i tłumaczenie się w Strasburgu". Jej zdaniem, są to ataki sprowokowane przez opozycję.

Elżebieta Witek uznała, że ataki te spowalniają pracę rządu.

-Ten czas można byłoby poświęcić, żeby popracować tutaj – mówiła szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło, gość Kontrwywiadu RMF FM.

Witek stwierdziła, że premier Beata Szydło ze swoich wyborczych obietnic, których realizację w ciągu 100 dni zapowiadała w kampanii wyborczej będzie się rozliczała przed wyborcami, a ekipa, która realizuje program rządu, " jest naprawdę świetna".

- Każdy wykonuje swoje zadania i my naprawdę bardzo ciężko pracujemy. Gdyby był większy spokój, pewnie moglibyśmy zrobić jeszcze więcej - mówiła szefowa gabinetu.

Witek pytana o to, których z obietnic nie uda się zrealizować, uznała, że są trudności z realizacją zaplanowanych ustaw podatkowych. Tłumaczyła jednak, że jest to spowodowane przez budżet i zadłużenia poprzedniej ekipy.

Na pytanie o to, czy deklaracja szefa MON Antoniego Macierewicza ws. wykorzystania polskich F-16 w walkach z Daesh była uzgodniona z premier Beatą Szydło stwierdziła, że "żadna inicjatywa ministra nie może być inicjatywą nieuzgodnioną z premier polskiego rządu". Wcześniej prezydent Duda z kolei pytany o te plany stwierdził, że sprawa jest dopiero dyskutowana w NATO i nie ma jeszcze na ten temat żadnych postanowień.

Więcej na stronie RMF FM.