Ryszard Legutko: Europa jak tłusty i wykastrowany kocur

- Mamy do czynienia z mentalną zapaścią całej wielkiej klasy politycznej, a konsekwencje tego dla Europy są straszne - mówił o kryzysie migracyjnym europoseł PiS Ryszard Legutko w rozmowie z TVP Info.

Aktualizacja: 24.03.2016 05:03 Publikacja: 24.03.2016 04:52

Ryszard Legutko w Parlamencie Europejskim

Ryszard Legutko w Parlamencie Europejskim

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Legutko podkreślił, że w kwestii uchodźców fundamentalny błąd popełniła kanclerz Angela Merkel, która zaczęła stosować politykę szeroko otwartych drzwi dla imigrantów, co zapoczątkowało masowy napływ uchodźców do Europy.

– Jest coś takiego w historii, że politycy popadają w szaleństwo czy popełniają jakieś fundamentalne błędy. To jest fundamentalny błąd. Być może jest to początek głębszego kryzysu europejskiego - ocenił europoseł PiS.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Wybory prezydenckie 2025: Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki w drugiej turze wyborów
Polityka
Wybory prezydenckie: Najmłodsi wybrali Sławomira Mentzena i Adriana Zandberga
Polityka
Znamy wyniki sondażu late poll. Różnica między Trzaskowskim a Nawrockim to dwa punkty
Polityka
„Ujawnił się szeroki front gaśnicowy”. Grzegorz Braun zapowiada walkę w kolejnych wyborach
Polityka
Kampania startuje od nowa. Dwa tygodnie ostrej walki politycznej