Hołownia był pytany o sondaże, z których większość wskazuje, że PiS nadal notuje największe poparcie i nie jest pewne czy straci władzę po wyborach, które odbędą się jesienią 2023 roku.

- Ja też przestrzegam przed nadmiernym entuzjazmem, powtarzam, że pycha kroczy przed upadkiem, śmieje się w twarz tym, którzy chodzą od paru miesięcy i rozdają ministerstwa, i funkcje w opozycyjnym rządzie. Myśmy jeszcze nie wygrali. Do tej wygranej droga jest daleka. Kaczyński ma w tej chwili wsparcie najlepszych fachowców ze świata, oni robią mu badania. Musimy mieć świadomość z jak złożonym przeciwnikiem mamy do czynienia. Dziś trzeba zrobić wszystko, aby po raz kolejny nie było wielkiej smuty po wielkiej mobilizacji w poniedziałek powyborczy - odparł.

Czytaj więcej

Szymon Hołownia traci posłankę. Hanna Gill-Piątek odchodzi z Polski 2050

Lider Polski 2050 był następnie pytany o odejście z Polski 2050 posłanki Hanny Gill-Piątek, pierwszej posłanki

- Mamy już nową przewodniczącą koła, widzę jak zapalony jest nasz zespół, jak im się chce robić. Hanka odeszła, podjęła taką decyzję, rozumiem, że bliżej jej było pewnie do Koalicji Obywatelskiej. Szanuję to - odparł.

Wiemy, że ludzie decydują o przejściu pewnej drogi razem, a potem drogi się rozchodzą

Szymon Hołownia, lider Polski 2050

- Nadal uważam, że z Hanką pracowało mi się świetnie. Ona podjęła decyzję, że nie jest jej po drodze z naszymi poglądami w wielu kwestiach. Miała inne zdanie ws. głosowania ustawy o SN. Wiemy, że ludzie decydują o przejściu pewnej drogi razem, a potem drogi się rozchodzą - dodał.

- Cieszę się, że ludzie mają satysfakcje ze swoich wyborów, z wolności, którą mają - mówił też Hołownia.

Jednocześnie Lider Polski 2050 wskazywał, że w ostatnim sondażu Kantar jego ugrupowanie osiągnęła poparcie 11 proc. - Czy to poparcie partii, która idzie pod lód? - pytał odpowiadając na pytanie czy odejście Gill-Piątek nie oznacza początku końca jego formacji.