- Jeżeli tak cały czas rozmawiamy o tym, że PiS-owi się utrzymuje, a nam nie rośnie, jeśli spojrzymy na zsumowane wyniki, nawet już nie mówię o wszystkich z partii opozycyjnych, ale wystarczy, że zsumujemy wyniki Koalicji Obywatelskiej i Hołowni, no to średnia sondażowa pokazuje, że razem mamy zdecydowanie więcej – 40 procent w stosunku do 34 procent PiS - powiedziała na antenie Radia Plus Katarzyna Lubnauer.

Wiceprzewodnicząca klubu KO podkreśliła również, że jedna lista opozycji jest korzystniejsza niż podział na mniejsze bloki. - Sondaże wskazują na to, że powinna zwyciężyć obecna opozycja. Jeżeli pójdziemy w mniejszej liczbie bloków w jednym, dwóch, to system D'Hondta będzie działał nam na korzyść. Jeżeli pójdziemy rozproszeni w czterech grupach, to na korzyść Prawa i Sprawiedliwości. Liczby nie kłamią - stwierdziła.

Czytaj więcej

Lubnauer: PiS sypie się w całym kraju

Jak oceniła Lubnauer, Donald Tusk powinien być premierem, mimo sondaży, które pokazują, że wyborcy nie widzą szefa PO w tej roli. - Ja przypomnę, że jednak tutaj liczy się zdanie ludzi, którzy głosują na PiS czy na Konfederację, a oni raczej zwolennikami Donalda Tuska nie są - powiedziała Lubnauer. - A poza tym mało kto jest obiektem takiej nienawiści jak Donald Tusk w mediach publicznych (...) Jeżeli pan spojrzy w ogóle na sondaże liderów politycznych, mam na myśli Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego to przy tak bardzo spolaryzowanym społeczeństwie oni biją rekordy niechęci - dodała.