W rozmowie z Trójką minister Buda omawiał m.in. rozmowy, jakie przedstawiciele polskiego rządu toczą z Brukselą na temat odblokowania wypłat z KPO.

Buda stwierdził, że prezydenta, który zapowiedział, że nie podpisze ustawy w jej pierwotnej formie, "toczące się rozmowy z przedstawicielami rządu bardzo mocno uspokajają".

"Nie wiem od kogo Pan Min. Buda czerpie takie informacje ale są one nieprawdziwe i w swojej wypowiedzi niestety mija się z prawdą" - napisał w odpowiedzi prezydenta Duda.

Czytaj więcej

Prezydent Andrzej Duda: Minister Buda mija się z prawdą

O komentarz do tej sytuacji poproszono na antenie Polsat News rzecznika rządu Piotra Müllera.

- Minister Buda faktycznie popełnił błąd, bo nie uczestniczy w negocjacjach ze stroną prezydencką. Rozumiem dobre intencje ministra Budy, ale tutaj się zapędził i już za to przeprosił - powiedział.

- Rozmowy są kontynuowane. Zależy nam na tym, by uwzględnić zastrzeżenia pana prezydenta w zakresie prerogatyw, bo rozumiemy te obawy, choć uważamy, że ta ustawa jest dobrym kompromisem. Generalnie spełnia wymogi pana prezydenta, ale skoro te zastrzeżenia się pojawiają, to trzeba je uwzględnić. Szukamy możliwości zabezpieczenia konstytucyjnych uprawnień prezydenta - dodał rzecznik rządu. 

"Prawdą jest, że nie uczestniczę w rozmowach z Panem Prezydentem ws. KPO i źle to opisałem. Bardzo kibicuje by sprawy się zakończyły pozytywnym efektem. Jeżeli rozmowy są na innym etapie niż wskazałem, mogę tylko najmocniej przeprosić" - napisał na Twitterze Buda.