Ujawniono ostatnio, że wiele osób nominowanych przez rząd do spółek Skarbu Państwa wpłacało w przeszłości znaczne sumy na rzecz partii Prawo i Sprawiedliwość. Jak ocenia Pan(i) takie działania – zapytano w sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar.

Jak wynika z badania, 72 proc. ankietowanych uważa takie działanie za złe. 48 proc. osób jest zdania, że jest to "zdecydowanie złe", a dla 24 proc. respondentów – "raczej złe". 

Czytaj więcej

Co dalej z projektem dotyczącym sądownictwa, który ma odblokować fundusze z KPO? Ugoda albo blokada

18 proc. badanych ocenia takie działania dobrze, zaś 12 proc. "raczej dobrze”. 6 proc. Ankietowanych jest zdania, że działanie "zdecydowanie dobrze". 10 procent pytanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć". 

Po analizie finansowania kampanii wyborczych kandydatów PiS w ostatnich wyborach do europarlamentu, dziennikarze TVN24 ustalili, że znaczną część tych kampanii sfinansowały osoby, które sprawują kierownicze stanowiska w zależnych od rządu spółkach oraz zależnych od PiS instytucjach państwowych. Wśród obdarowanych startujących w wyborach miały być m.in. była premier Beata Szydło i była rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.