Reklama

Prezes PiS jest jak punk. Sondaż o cechach liderów

Charyzma nie jest dominującą cechą charakteru ani lidera PO, ani prezesa PiS. Za to obaj są „nieustępliwi w dążeniu do celu" – uważają Polacy.

Aktualizacja: 09.07.2021 06:26 Publikacja: 08.07.2021 18:48

Prezes PiS jest jak punk. Sondaż o cechach liderów

Foto: PAP, Mateusz Marek

W kolejnym sondażu przeprowadzonym przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej" zapytaliśmy respondentów o cechy, którymi charakteryzują się dwaj główni antagoniści na polskiej scenie politycznej: Donald Tusk i Jarosław Kaczyński.

Proponowany przez nas zestaw cech miał ułatwić wskazanie najmocniejszych stron obu polityków. Jednocześnie brak wskazań którejś z nich w sposób oczywisty świadczyć może o pewnym niedostatku. I tak np. Donalda Tuska respondenci wskazują często jako „zdolnego do kompromisu" – 20,4 proc. badanych (i to główna jego cecha), ale tylko 4,3 proc. wskazuje go jako człowieka „uczciwego".

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Wiemy, komu Polska cofa azyl. Dominują obywatele jednego kraju
Polityka
W NIK szykuje się rewolucja. Ludzie Mariana Banasia stracą stanowiska?
Polityka
Polacy sceptyczni wobec koalicji PiS i Konfederacji. Najnowszy sondaż
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
Donald Tusk: Nie ja tracę na działaniach prezydenta Nawrockiego, tylko Polska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama