- Uważam, że opozycja, aby być skuteczna, powinna się wzorować na skutecznych doświadczeniach. Skuteczne doświadczenie mają Czesi, którzy wystawili dwie listy opozycyjne i wygrali wybory, dzisiaj rządzą. Nieskuteczne mają Węgrzy, którzy zebrali wszystkie partie - na polskie warunki: od Konfederacji po partię Razem - i przegrali 20 punktami procentowymi, ponieśli totalną klęskę - mówił Kosiniak-Kamysz.

- My też próbowaliśmy takiego prostego połączenia wszystkich w wyborach do Parlamentu Europejskiego - i nie wygraliśmy - dodał nawiązując do wyborów z 2019 roku, w których opozycja wystartowała w formule Koalicji Europejskiej.

My próbowaliśmy takiego prostego połączenia wszystkich w wyborach do Parlamentu Europejskiego - i nie wygraliśmy

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL

Kosiniak-Kamysz stwierdził następnie, że w wyborach powinien wystartować - po stronie opozycji - "blok centroprawicowy, który będzie tworzyć PSL" i centrolewicowy. - To też dzisiaj już widać, kto bardziej w lewą stronę skręca - dodał. W dalszej wypowiedzi doprecyzował, że bardziej po lewej stronie sytuuje się dziś PO.

- My mamy program prawicowy, centroprawicowy - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Czytaj więcej

Jarosław Gowin: PiS zadłuża Polskę. Żyjemy na kredyt

- Będziemy bronić tradycji chrześcijańskiej, wartości chrześcijańskiej. Ale jesteśmy też za silną Polską w Europie - mówił.

- Wybory są zaplanowane na 2023 rok, wszyscy mówią, że będą wcześniej, ja zapowiedzi wcześniejszych wyborów słyszę od 7 lat, nigdy się nie sprawdziły - dodał zaznaczając, że ostateczny kształt list wyborczych rozstrzygnie się tuż przed wyborami.

-

Autopromocja
TYLKO U NAS

Ambasador Chin w Polsce Sun Linjiang o nowej ofercie współpracy Pekinu z Warszawą

CZYTAJ