Reklama

Lider FDP Christian Lindner o polityce Recepa Tayyipa Erdogana: Działa jak naziści po podpaleniu Reichstagu

Lider niemieckiej partii Wolnych Demokratów (FDP) Christian Lindner porównał działania prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana po nieudanym zamachu stanu w tym kraju do tego, w jaki sposób naziści zareagowali na podpalenie Reichstagu w 1933 roku.

Aktualizacja: 07.08.2016 15:16 Publikacja: 07.08.2016 15:00

Lider FDP Christian Lindner o polityce Recepa Tayyipa Erdogana: Działa jak naziści po podpaleniu Reichstagu

Foto: AFP

Zdaniem Lindnera istnieją podobieństwa między obecnymi represjami stosowanymi przez Erdogana i tureckie władze, a tym, w jaki sposób po podpaleniu Reichstagu prawa i wolności obywatelskie zaczęli ograniczać naziści.

- Erdogan buduje system autorytarny uszyty na jego miarę - mówił Lindner w rozmowie z "Bild am Sonntag".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Rubio komentuje wtargnięcie rosyjskich dronów: Nie wiadomo, czy miały trafić do Polski
Polityka
Kim jest Tyler Robinson, podejrzany o zabójstwo Charliego Kirka
Polityka
Wyznawcy Charliego Kirka ostrzegają Amerykanów: Opłakujcie go należycie, bo inaczej...
Polityka
Aleksandr Łukaszenko obiecuje: Na Białorusi nie zabraknie ziemniaków. I radzi chodzić boso
Polityka
Precedensowy wyrok w Brazylii. Jair Bolsonaro skazany na wieloletnie więzienie
Reklama
Reklama