W "Rozmowie Mazurka" Kukiz zapowiedział, że w tym tygodniu dojdzie do jego drugiego spotkania z liderem Prawa i Sprawiedliwości.

Ma to być "dalszy ciąg rozmów" o postulatach Kukiz'15 z 2015 roku, ale też o jeszcze wcześniejszych postulatach PO - o jednomandatowych okręgach wyborczych, 2004.

Kukiz nie chciał powiedzieć, gdzie spotyka się z Kaczyńskim. Nie w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej, bo "zna inne miejsca do spotkań", ale na pewno w przyjemniejszych niż "na stacji benzynowej czy cmentarzu".

Kukiz podkreślał, że celem jego ugrupowania wciąż pozostają zmiana ordynacji wyborczej, sędziowie pokoju, pakiet ustaw antykorupcyjnych, które, według Kukiza, "przydałyby się przy Nowym Ładzie PiS czy Krajowym Planie Odbudowy".

Lider Kukiz'15 nie zgodził się ze stwierdzeniem, że ze starań o realizację postulatów już od lat nic nie wynika.

- W tej chwili pojawia się temat sędziów pokoju. To trwa bardzo długo, ale coś z tego wynika. Być może ze względu na sytuację w Zjednoczonej Prawicy uda się zrobić tak, że "proszę najpierw uchwalić nasza ustawę, a potem my wam pomożemy z waszą" - stwierdził Paweł Kukiz.

Czy Kukiz'15 chce wejść do rządu?

- Nie mamy zdolności organizacyjnych czy urzędniczych. Ale mamy świetnych posłów, specjalistów, którzy mogliby się przydać - odpowiedział polityk, który uważa, że należy odróżnić koalicję, która jest związkiem różnych partii, od koalicji "celowej".