Justice odpowiedział w ten sposób na słowa Midler, która nazwała mieszkańców Wirginii Zachodniej "biednymi, niepiśmiennymi i zacofanymi", po tym jak senator Joe Manchin nie poparł przygotowanej przez administrację Bidena ustawy zatytułowanej Build Back Better, przewidującej ogromne inwestycje infrastrukturalne w USA ze środków federalnych. Pieniądze miały zostać przeznaczone m.in. na ochronę zdrowia, edukację, a także inne usługi publiczne.

Czytaj więcej

Słaby Biden w czasie kryzysu

"To co Joe Manchin, który reprezentuje populację mniejszą, niż populacja Brooklynu, zrobił reszcie Ameryki, która chce iść naprzód, nie wstecz, jak jego stan, jest straszne" - napisała Midler na Twitterze, po tym jak głos Manchina przyczynił się do odrzucenia ustawy przez Senat. "Sprzedał nas. Chce, abyśmy wszyscy byli jak jego stan, Wirginia Zachodnia. Biedni, niepiśmienni i zacofani" - dodała.

Psina mówi Bette Midler i wszystkim innym: pocałuj ją w tyłek

Jim Justice, gubernator Wirginii Zachodniej

70-letni polityk Partii Republikańskiej zakończył swoje doroczne wystąpienie o sytuacji w stanie (State of the State) podnosząc swojego buldoga i prezentując jego tylną część telewizyjnym kamerom.

- Psina mówi Bette Midler i wszystkim innym: pocałuj ją w tyłek - powiedział Justice. Niektórzy słuchający jego przemówienia nagrodzili go za to owacją na stojąco - relacjonuje AP.

Wcześniej Justice przez ponad godzinę, przemawiając w Izbie Delegatów do stanowych parlamentarzystów, sędziów stanowego Sądu Najwyższego, szefów agencji stanowych, chwalił osiągnięcia stanu, zwłaszcza dwa zakończone właśnie projekty rozwojowe.

- Zbyt wielu w nas wątpiło - mówił. - Nigdy nie wierzyli w Wirginię Zachodnią... Opowiadali o nas wszystkie złe kawały - mówił gubernator.