Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.05.2018 15:22 Publikacja: 09.05.2018 15:07
Sergio Mattarella, prezydent Włoch
Foto: AFP
Ruch Pięciu Gwiazd i Liga to dwie największe grupy we włoskim parlamencie, a ich przywódcy podjęli w środę bezpośrednie rozmowy, próbując przełamać trwający dwa miesiące impas, powstały po wyborach z 4 marca.
Aby przełamać impas, prezydent Mattarella zapowiadał na środę powołanie tymczasowego premiera, który stanąłby na czele "neutralnego" rządu. Jednak zarówno Ruch Pięciu Gwiazd jak i Liga poinformowały, że takiego gabinetu nie poprą, co pozbawia go szanse na wygranie głosowania nad wotum zaufania, zwiększa natomiast możliwość ponownych wyborów jeszcze w tym roku.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wniosek opozycyjnych ugrupowań Zielona Lewica (GroenLinks) i D66, by - mimo wakacyjnej przerwy - parlament Holan...
Bruksela jest coraz bardziej skłonna zaakceptować jednostronne 15-proc. cła na eksport do USA w zamian za ameryk...
Francja od lat deklarowała wsparcie dla rozwiązania dwupaństwowego i uznania państwowości palestyńskiej, podkreś...
Ukraińskie społeczeństwo jest zmęczone, ale nie ślepe. I nawet w czasie pełnoskalowej wojny z Rosją protestuje....
Ośrodek dla imigrantów oczekujących na azyl, który Włosi stworzyli w Albanii, kosztuje siedem razy więcej niż ta...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas