Były prezydent skrytykował polityków, zwłaszcza Partii Republikańskiej, którzy wyrażają sceptycyzm wobec szczepionek, a sami nie odpowiadają na pytania o to, czy się zaszczepili na COVID-19. Dla byłego prezydenta takie zachowanie jest „tchórzostwem”. Trump podejrzewa też, że wyrażający publicznie wątpliwości co do szczepionek na COVID politycy, często sami są zaszczepieni.

To niezaszczepieni są tymi, którzy ostro chorują i muszą być hospitalizowani

Donald Trump, były prezydent USA

Trump oświadczył w wywiadzie dla konserwatywnej stacji One America News Network, że przyjął dawkę przypominającą szczepionki na COVID. Pochwalił również swoje działania na rzecz rozpowszechnienia szczepień na COVID-19. Część widowni wygwizdała byłego prezydenta.

Czytaj więcej

Melania Trump rok później: co dzisiaj robi była pierwsza dama?

Wielu republikańskich polityków nadal odmawia podania informacji na temat tego czy są zaszczepieni, czy nie - dotyczy to m.in. Rona DeSantisa oraz Marjorie Taylor Greene. DeSantis nie chce powiedzieć, czy przyjął przypominającą dawkę szczepionki, a Greene kategorycznie twierdzi, że w ogóle się nie zaszczepi.

Trump przyznał wcześniej w wywiadzie dla konserwatywnej gwiazdy, Candace Owens, że wielu jego zwolenników podejmuje ryzyko nie przyjmując szczepionki. - To niezaszczepieni są tymi, którzy ostro chorują (na COVID-19) i muszą być hospitalizowani. Ludzie umierają, jeśli się nie szczepią (…) Szczepionki ocaliły dziesiątki milionów ludzi – stwierdził były prezydent.