Opozycja twierdzi, że posiedzenie komisji oraz samo głosowanie nad propozycją dla Sejmu było nielegalne, gdyż zostało zwołane 25 minut przed rozpoczęciem, a nie - jak wymaga regulamin Sejmu - trzy dni wcześniej.

Tego samego zdania jest senator Krzysztof Kwiatkowski. - Nielegalnie odrzucono legalne weto Senatu do tzw. ustawy lex antyTVN. Regulamin naruszono. Przepisy mówią wyraźnie, że sprawozdawca Senatu ma prawo przedstawić weto senackie i przedstawić uzasadnienie, dlaczego Senat zawetował ustawę - mówił Kwiatkowski w TVN24.

Czytaj więcej

Błyskawiczny powrót "Lex TVN". "Nie przykryją wysokich cen"

- Powinniśmy mieć możliwość przedstawienia tego, że te przepisy naruszają przepisy europejskie, naruszają przepisy umowy Polski z USA i naruszają przepisy prawa krajowego dotyczące wolności mediów. To wszystko się nie stało, Senat nawet nie został poinformowany o tym - podkreślił senator. 

- Ta ustawa narusza wszelkie możliwe przepisy, zarówno prawa krajowego, jak i międzynarodowego. Przyjęcie przepisów w tym trybie będzie podważane - i to będzie podważane skutecznie. Narażamy się na odszkodowania idące na miliardy złotych - mówił Kwiatkowski.

PiS przedyskutował i podjął decyzję: wolimy awanturę polityczną, niż dyskusje przy świątecznych stołach o tym, że nie potrafimy rządzić

Krzysztof Kwiatkowski, senator

- Przed świętami obywatele dostają sygnał - jedna ze stacji telewizyjnych, którą lubicie, szanujecie, macie do niej zaufanie prawdopodobnie może przestać funkcjonować - dodał.

- Mamy do czynienia z cyniczną grą polityczną - PiS przekalkulował, że mimo wszystko lepiej, żeby przy świątecznym stole Polacy rozmawiali o tym, czy zabranie koncesji TVN jest słuszne czy niesłuszne, niż żeby dyskutowali o drożyźnie, o inflacji. Tak sobie przedyskutował i podjął decyzję: wolimy awanturę polityczną, niż dyskusje przy świątecznych stołach o tym, że nie potrafimy rządzić - podsumował Kwiatkowski.