Pytany o ewentualną inicjatywę opozycji jeśli chodzi o walkę z epidemią w Polsce, Schetyna odpowiedział, że "fantazją polityczną" jest mówienie, iż "opozycja ma zmieniać prawo i ma to prawo egzekwować". Jak dodał były marszałek Sejmu "w każdej sytuacji kryzysowej to rząd musi mieć inicjatywę".

Schetyna ocenił, że PiS nie podejmuje działań w walce z epidemią ponieważ Prawo i Sprawiedliwość "nie ma większości, jeśli chodzi o skuteczną walkę z pandemią w swoim klubie i dlatego nie ma inicjatywy politycznej". 

Czytaj więcej

Drgnęło w szczepieniach. Pierwszy po wakacjach miesiąc z dużym wzrostem podanych dawek

- Ja mogę w imieniu Koalicji Obywatelskiej powiedzieć, że każdy projekt skutecznie zwalczający pandemię, zwiększający bezpieczeństwo Polaków, zostanie przez Koalicję Obywatelską, przez Platformę Obywatelską popart - zapewnił Schetyna, który dodał, że trzeba poczekać na - zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego - dodatkowe obostrzenia, które mają być wprowadzone przed świętami Bożego Narodzenia, w związku z pojawieniem się wariantu Omikron koronawirusa SARS-CoV-2. 

PiS nie ma większości, jeśli chodzi o skuteczną walkę z pandemią w swoim klubie i dlatego nie ma inicjatywy politycznej

Grzegorz Schetyna, poseł KO

Schetyna zastanawiał się też dlaczego "pełnomocnik do spraw szczepień (Michał Dworczyk) w ogóle się szczepieniami nie zajmuje" oraz "dlaczego minister spraw wewnętrznych nie traktuje tego, co się dzieje, jako kryzysu, który wykracza poza możliwości rozwiązania przez jedno ministerstwo". 

- To wszystko pokazuje państwo z tektury, państwo PiS - podsumował.