Reklama

Minister obrony Tajwanu: Chiny już dziś mogłyby dokonać inwazji na nasz kraj

Napięcia militarne między Chinami a Tajwanem są największe od 40 lat - oświadczył na forum komisji parlamentu Tajwanu minister obrony wyspy, Chiu Kuo-cheng.

Publikacja: 06.10.2021 05:36

Chińscy marynarze na placu Tiananmen

Chińscy marynarze na placu Tiananmen

Foto: PAP/EPA

arb

Minister Chiu Kuo-cheng przekonywał parlamentarzystów do konieczności zwiększenia wydatków na zbrojenia Tajwanu o 8,6 mld dolarów. Środki te mają być przeznaczone na pozyskanie nowych systemów uzbrojenia krajowej produkcji - w tym okrętów i rakiet.

W ciągu czterech dni w strefie identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu pojawiło się łącznie 148 samolotów wojskowych. Tajwan od ponad roku skarży się, że Chińczycy regularnie wysyłają myśliwce i bombowce, w tym bombowce strategiczne zdolne przenosić ładunki jądrowe, w pobliże wyspy, co ma być formą wywierania militarnej presji na Tajwan.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Polityka
„Tydzień bez aborcji” na Białorusi. Kraj przeżywa katastrofę demograficzną
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Polityka
UE odroczyła decyzję w sprawie wykorzystania rosyjskich aktywów
Polityka
Dziennikarskie śledztwo „Rosyjskie sekrety”. Jak Rosja chroni swoje okręty atomowe
Polityka
Donald Trump kazał wyburzyć część Białego Domu. Ciężki sprzęt już pracuje
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Polityka
Sondaż: Trump to „potencjalnie niebezpieczny dyktator”? Wiemy, co uważają Amerykanie
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Reklama
Reklama