Wczoraj w "Faktach po Faktach" w TVN24 były działacz opozycji Władysław Frasyniuk ocenił zachowanie żołnierzy wobec uchodźców koczujących na granicy polsko-białoruskiej.

Nazwał ich m.in. "watahą psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi".

- Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania - trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie - mówił były opozycjonista.

W reakcji na te słowa szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział skierowanie sprawy do prokuratury, Frasyniuka skrytykował także premier Morawiecki. "Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa" - napisał szef rządu.

Stacja TVN24 wydała natomiast oświadczenie. "Wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej reakcji ze strony prowadzącego" - napisano w nim.

Dziś wypowiedź Władysława Frasyniuka komentował minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek.

- Słów pana Frasyniuka komentować nie będę, bo nawet komentowanie tego jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Wszyscy słyszeli, wszyscy widzą jak się zachowują ludzie z opozycji - mówił Czarnek.

Wypowiedź Frasyniuka uznał ne tylko za chamstwo, ale i działanie antypolskie". 

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Zdaniem ministra w takie działania wpisują się wszyscy, którzy atakują Straż Graniczną i wojsko. - W tym marszałek z Lewicy (wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, która próbowała interweniować na granicy - przyp. red.), posłowie KO: Jachira, Joński, Szczerski. Oni nie mają pojęcia jak zapewnić bezpieczeństwo Polski - uważa Czarnek.

- My bronimy polskich granic, broni polskich granic Wojsko Polskie, Straż Graniczna, której bardzo dziękujemy - stwierdził minister.