Wiceminister Kornecka w ostatnich swoich wypowiedziach w mediach krytykowała rozwiązania podatkowe, które zakłada "Polski Ład" PiS, zwracając uwagę, że są one niekorzystne dla przedsiębiorców.

Kornecka mówiła m.in., że Porozumienie od początku sprzeciwiało się gwałtownej podwyżce podatków i nie poprze tego rozwiązania, nawet kosztem wyjścia z koalicji.

Propozycje podatkowe "Polskiego Ładu" uznała za szkodliwe dla dużej liczby przedsiębiorców, a zapewnienia premiera Morawieckiego, że na programie PiS skorzysta 90 proc.  Polaków - za nieprawdziwe.

Krytyka "Polskiego Ładu" ma być jednak tylko jednym z powodów dymisji Korneckiej. Morawiecki zarzuca jej, że nie przygotowała dwóch ustaw, które zapowiada "Polski Ład" - jedna dotyczy rozwiązań prawnych dotyczących budowy domów do 70 m2, druga - wkładu własnego do kredytów mieszkaniowych, które ma gwarantować państwo.

Rozmówcy z Kancelarii Premiera oceniają, że wiceminister bardziej dba o interesy deweloperów niż obywateli.

Kornecka, podobnie jak inni politycy Porozumienia, otwarcie krytykuje ustawę anty-TVN. W TVN24 mówiła ostatnio, że nie ma żadnych merytorycznych powodów, dla których koncesja dla TVN nie może być przedłużona.

- Amerykanie są gwarantem wolności słowa i poszanowania wartości demokratycznego państwa prawa. Nie widzę jakichkolwiek przeszkód, by mogli kontynuować swoją działalność w Polsce - mówiła wiceminister.

Jak pisze Interia, decyzja dymisji Korneckiej może zapaść jeszcze dziś.