Morawiecki: Wyrok TSUE? Albo go nie będzie, albo będzie pozytywny

Jestem przekonany, że wiele osób w TSUE przeanalizuje naszą reformę prawa bardzo pozytywnie. Należy poczekać, jaki ten wyrok będzie - stwierdził w Polsat News premier Mateusz Morawiecki.

Aktualizacja: 27.08.2018 20:55 Publikacja: 27.08.2018 20:05

Morawiecki: Wyrok TSUE? Albo go nie będzie, albo będzie pozytywny

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Morawiecki jest zdania, że Polska w ogóle nie stanie przed koniecznością respektowania lub nie wyroku TSUE, o którym wypowiadał się wicepremier Gowin. Minister szkolnictwa stwierdził, że "rząd może zignorować orzeczenie TSUE".

- Albo Trybunał Sprawiedliwości UE nie wyda żadnego wyroku, a jeśli wyda, to wyrok będzie pozytywny.  Albo jeśli nie będzie do końca pozytywny, myślę, że się porozumiemy z instytucjami UE - zapewniał premier Mateusz Morawiecki, pytany o rozpoczęte dziś w TSUE rozpoznawanie pytań prejudycjalnych skierowanych przez SN.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Kampania w cieniu wojny na Wschodzie
Polityka
Dyrektor NASK: Afera z reklamami atakującymi konkurentów Rafała Trzaskowskiego to może być prowokacja
Polityka
„Ukraść wybory, dokonać ogromnej manipulacji”. Jarosław Kaczyński mówi o nadużyciach w kampanii
Polityka
Afera ze spotami wyborczymi. Prezydent Andrzej Duda chce informacji od ABW
Polityka
Wieczór i poranek wyborczy „Rzeczpospolitej” w rp.pl