Nowy Ład miał zostać zaprezentowany w marcu, ale oficjalna prezentacja została przesunięta z powodu pandemii. Jak wynika z wypowiedzi polityków PiS, nowy projekt społeczno-gospodarczy ma przynieść efekt podczas wyborów w 2023 roku. 

Projekt ma zawierać zarówno część dotyczącą podatków, jak i duży komponent inwestycyjny oraz rozwojowy. Poza naciskiem na transformację energetyczną, cyfryzacją, zmianami w ochronie zdrowia i zieloną energią, ważnym elementem planu ma być rozwój mieszkalnictwa. Plan podzielono na dziesięć filarów.

W rozmowie z TVN24 Paweł Kukiz powiedział, że mógłby się podpisać pod propozycjami Prawa i Sprawiedliwości, jednak zastrzegł, że musiałyby zostać spełnione odpowiednie warunki.

- Musiałbym mieć też pewność, że do tego dziesięciopunktowego Nowego Ładu zostanie dopisany suplement z pakietem obywatelskim Kukiz’15 - zapowiedział.

Kukiz wymienił m.in. wprowadzenie sędziów pokoju, ustawy antykorupcyjnej, dnia referendalnego w połowie kadencji, zmianę progów przy referendach, obligatoryjnością tych referendów, tematycznych referendach lokalnych i digitalizacją obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

Lider Kukiz'15 mówił również o Funduszu Odbudowy. Powiedział, że ma podobne spojrzenie do Jarosława Gowina w sprawie rozdziału pieniędzy na samorządy. W jego ocenie nie powinno odbywać się to z wykorzystaniem klucza partyjnego, a algorytm.