O tym mówili politycy PiS w trakcie zamkniętej dla mediów części posiedzenia klubu w Jachrance. Byli tam nie tylko najważniejsi politycy PiS, ale też wszyscy członkowie rządu, w tym koalicjanci - Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro.

Czytaj także: 

Kolanko: PiS przyznaje, że jest w defensywie

Kaczyński na posiedzeniu PiS: Potrzebna jest nasza podmiotowa przynależność do UE

Jak twierdzi nasz rozmówca w trakcie dyskusji liderzy PiS mówili m.in. o nowym programie, nad którym trwają już prace. Program ma zostać przygotowany wybory do parlamentu. Wcześniej konieczne jest "ograniczenie skrajnych pomysłów" oraz daleko posunięta dyscyplina w mediach, w tym w mediach społecznościowych. Już wcześniej nasi rozmówcy z PiS przyznawali, że pewnego rodzaju zmartwieniem nawet dla najwyższych władz partii są ostre wypowiedzi niektórych polityków obozu władzy, zwłaszcza na Twitterze. W Jachrance padło wyraźne ostrzeżenie, że wszystko władze partii uważnie obserwują.Jednym z haseł była potrzeba mobilizacji i pełnej jedności przed nadchodzącymi wyborami.

- Przesłanie Jarosława Kaczyńskiego było w zamkniętej częśći bardzo spójne z tym, co mówił premier Morawiecki w ubiegłą sobotę - twierdzi nasz rozmówca z klubu PiS. Oznacza to dalsza próba wyciszenia konfliktów i sporów, unikanie polaryzujących tematów (w tym kwestii aborcji) i koncentracja na sprawach gospodarczych czy zapewniania bezpieczeństwa Polakom. Temu będzie też służyć konwencja PiS z pomysłami na 2019, która odbędzie się najpewniej jeszcze w grudniu tego roku.