Posłowie Platformy Obywatelskiej otrzymali odpisy postanowień z Sądu Okręgowego w Warszawie. Dokumenty dotyczą sprawy "z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Platformie Obywatelskiej RP, Krzysztofowi Brejzie, Cezaremu Tomczykowi, Marcinowi Kierwińskiemu o ochronę dóbr osobistych".

Prezes Prawa i Sprawiedliwości pozywa za łączenie go z aferą dotyczącą spółki Srebrna. 

Obrońcą Krzysztofa Brejzy będzie jego małżonka.

"

Jarosław Kaczyński pozywa Krzysztofa Brejzę

 za udział w konferencji i stawianie pytań w sprawie Srebrnej

. Ten sam człowiek, który swoich oponentów wyzywa od zdradzieckich mord, kanalii, zarzuca udział w śmierci brata, mówi o ojkofobach i elementach animalnych. Jego uraża pytanie" - napisała na Twitterze.

"My jednak będziemy pytać dalej. Skoro prok. Śpiewak nie chce przesłuchać Kaczyńskiego w prokuraturze, to mam nadzieję, że my to uczynimy, przed sądem cywilnym. Powód we własnej sprawie chyba zechce zeznawać?" - dodała.