PSL chce zaalarmować Parlament Europejski

– Chcemy poinformować naszych partnerów w Unii Europejskiej, jak wygląda dziś sytuacja w Polsce – mówił w TVP Info szef PSL.

Publikacja: 21.11.2015 21:14

Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz

Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Ludowcy podniosą sprawę nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym w Parlamencie Europejskim, zapowiedział w programie „Dziś wieczorem" Władysław Kosiniak-Kamysz. – Musimy szukać rozwiązań nie tylko w obrębie polskiego prawa, ale szukać szerzej. Nie można tej sprawy odłożyć na półkę i powiedzieć, że nic się nie stało – mówił.

5 grudnia wejdzie w życie nowela ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, która przewiduje ponowny wybór pięciu sędziów TK i wygasi kadencje prezesa Andrzeja Rzeplińskiego oraz wiceprezesa Stanisława Biernata. W piątek rano Senat nie wprowadził do uchwalonej w czwartek ustawy żadnych poprawek. Kilka godzin później podpisał ją prezydent Andrzej Duda, a następnie została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Opozycja ostro krytykuje tryb prac nad ustawą.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Poseł PiS pojawił się w szkole „z interwencją ws. godła”. Burmistrz jest oburzony
Polityka
Trzaskowski w Bydgoszczy: Idę walczyć o państwo silne, demokratyczne i oparte o rządy prawa
Polityka
Kaczyński zagłuszany podczas miesięcznicy. „Przyjdzie czas, że to się skończy”
Polityka
Nawrocki czy Mentzen - kto ma większe szanse z Trzaskowskim w II turze? Wyniki sondażu
Polityka
Dwa sondaże partyjne jednego dnia. Oba fatalne dla Trzeciej Drogi. W jednym dogoniła ją partia Razem
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem