Duda dla BBC: Jesteśmy eurorealistami

W wywiadzie dla BBC Andrzej Duda powiedział, że polskie władze są eurorealistami, a nie eurosceptykami. Prezydent podkreślił, że wyjście Wielkiej Brytanii osłabiłoby Unię Europejską

Aktualizacja: 23.12.2015 08:25 Publikacja: 23.12.2015 07:31

Duda dla BBC: Jesteśmy eurorealistami

Foto: PAP/Rafał Guz

Komentując sytuację w Unii Europejskiej, prezydent powiedział, że chciałby zobaczyć Unię naprawioną, bardziej skuteczną i demokratyczną. Duda podkreślił, że sprzeciwia się jednemu z warunków, jakie postawił w Brukseli premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Wśród negocjacyjnych warunków wymienił on ograniczenie świadczeń społecznych dla migranów z innych państw Unii Europejskiej. Andrzej Duda powiedział, że żaden przepis dyskryminujący na rynku unijnym osoby z poszczególnych krajów członkowskich nie będzie akceptowany.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka
Dlaczego PSL nie chce szybszych rozwodów? Posłanka Urszula Nowogórska: My takim światopoglądem się przedstawiamy
Polityka
Dr Jacek Kucharczyk o protestach wyborczych: Sytuacja jest kryzysowa
Polityka
Partia Sławomira Mentzena nielegalnie finansowana? Alarmujące wnioski PKW
Polityka
800+ tylko dla pracujących cudzoziemców? Sprzeciwia się Lewica
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Polityka
Adrian Zandberg: Szurskie teorie spiskowe. Politycy nie mogą chwiać państwem