BMW 7 High Security to specjalnie przygotowany model niemieckiego producenta. Samochód ma dodatkowo wzmacniane drzwi i szyby, zabezpieczony zbiornik paliwa, system gaśniczy czy wyjście bezpieczeństwa. Limuzyna ma zapewniać wygodę i bezpieczeństwo. Po piątkowym incydencie z pękniętą oponą pojawiły się pytania, czy wybór tego samochodu był odpowiedni. 

Wszystkie państwa dbają o bezpieczeństwo swoich przywódców. Jest to priorytet przy wyborze samochodu, którym będą się poruszać. Kraje, które posiadają dobrze rozwinięty przemysł motoryzacyjny z reguły  decydują się na pojazdy lokalnych producentów. Dla przykładu samochodem brytyjskiej królowej jest Bentley Mulsanne, włoski prezydent Sergio Mattarella porusza się Lancią Thesis, a Angela Merkel Mercedesem klasy S. Samochodem prezydenta Czech Miloša Zeman jest natomiast Skoda Superb.

Najbardziej znany wśród rządowych limuzyn jest Cadillac One, pojazd Baracka Obamy. Prezydent Stanów Zjednoczonych z wnętrza swojego samochodu może być w stałym kontakcie z wiceprezydentem i z Pentagonem. Przestrzeń dla pasażerów gwarantuje zabezpieczenie w przypadku ewentualnego ataku chemicznego. Powłoka karoserii i odpowiedniej grubości szyby mają ochronić prezydenta przed wybuchem bomby lub serią z broni maszynowej. Podobnie jak w przypadku pojazdów innych przywódców, służby nie informują o wszystkich dostępnych zabezpieczeniach. Prezydencki cadillac waży niemal 10 ton i pali ponad 30 litrów na 100 kilometrów.

Pojazdy niektórych przywódców państw:

Polska: BMW 7 High Security

Niemcy: Mercedes-Benz Klasy S

Francja: Citroen DS5

Węgry: Audi A8 Ls

Indie: Mercedes-Benz S600 (W221) Pullman Guard

Włochy: Lancia Thesis

Japonia: Toyota Century

Malezja: Maybach 62

Rosja: Mercedes-Benz Klasy S

Korea Południowa: Hyundai Equus VL500

Szwecja: Volvo S80

Stany Zjednoczone: Cadillac One

Watykan: Kia Santa Fe

Czechy: Skoda Superb