Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.06.2015 13:19 Publikacja: 12.06.2015 13:19
Foto: Fotorzepa
Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o sporcie, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o PIT, która poszerza katalog zwolnień dla sportowców niepełnosprawnych oraz tych, którzy zakończyli już karierę.
Zmiany w PIT przewidują, że zwolnienie z podatku od ubioru reprezentacyjnego i sportowego obejmie też uczestników światowych igrzysk Olimpiad Specjalnych. Obecnie PIT z tego tytułu nie płacą członkowie polskiej reprezentacji olimpijskiej i paraolimpijskiej. Zwolnione z PIT zostaną tez nagrody wypłacane przez Polski Komitet Olimpijski i Polski Komitet Paraolimpijski za uzyskanie wyników na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich. To samo ma dotyczyć nagród wypłacane przez Polski Związek Sportu Niesłyszących za uzyskanie wyników na igrzyskach głuchych.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie opublikował stanowisko w sprawie nowych przepisów dotyczących egz...
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz została przeniesiona na swój wniosek w stan spoczynku. Powod...
Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że rozporządzenie ministra edukacji - od najbliższego września ogranic...
Rada Ministrów przyjęła projekt przepisów, które mają znacznie ułatwić i przyśpieszyć proces ujawniania prawa wł...
Od wtorku 1 lipca w aplikacji mObywatel można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, zgłosić utratę lub usz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas