Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 19.08.2019 20:24 Publikacja: 19.08.2019 17:07
Foto: Adobe Stock
Mamy złą wiadomość dla tych, którzy w 2018 r. stracili na handlu kryptowalutami. Skarbówka wyjaśnia w najnowszej interpretacji, że nie odliczą już poniesionej straty.
Z pytaniem w tej sprawie zwrócił się podatnik, który w 2018 r. wykonywał transakcje zakupu, sprzedaży i zamiany kryptowalut. Ich ogólny bilans okazał się dla niego niekorzystny, dlatego w PIT-36 za 2018 r. wykazał stratę (nadwyżkę kosztów uzyskania przychodów nad przychodami) ze źródła „prawa autorskie”. W 2019 r. prowadzi podobną działalność. Nie wyklucza, że walutę wirtualną zakupioną w 2019 r. sprzeda np. dwa lata później, czyli w 2021 r., nie dokonując w tym czasie innych transakcji.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Prawie 47 proc. kandydatów zdało tegoroczny egzamin na tzw. urzędnika mianowanego – dowiedziała się „Rzeczpospol...
W Polsce mamy ponad 10 tysięcy jezior oraz tysiące kilometrów rzek, z czego znaczna część otoczona jest działkam...
Eksperci dementują, jakoby od września w krajach Unii Europejskiej manicure hybrydowy i żelowy miał być zakazany...
Jeśli Ryanair nie spełni oczekiwań protestujących, ich strajk może potrwać nawet do końca 2025 roku. Czy oznacza...
Opłaty za obowiązkowe badania techniczne samochodów pójdą w górę od września. Wiceminister infrastruktury Stanis...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas