Bogusław Chrabota: Marne szanse PiS na powrót do władzy

Kolejne porażki z pewnością ani partii, ani prezesa Kaczyńskiego nie wzmocnią. Co więcej, zakładam, że przyczynią się do finału jego politycznej kariery.

Publikacja: 19.01.2024 17:00

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Trzy miesiące po wyborach sondaże pokazują, że siła przegranego w wyborach Prawa i Sprawiedliwości nie maleje. Wsparcie elektoratu jest wciąż na podobnym poziomie ok. 30 proc. Rzecz jasna mało kto wierzył, że partia Jarosława Kaczyńskiego posypie się zaraz po wyborach. A jednak jej integralność, a zwłaszcza poziom lojalności wyborców, jest zadziwiająca. Można było się przecież spodziewać, że na fali porażki (bo przecież nie kompletnej klęski) w partii dojdzie do pierwszych rozliczeń, podważania autorytetów, środowiskowych pęknięć, co mogłoby świadczyć o początku politycznej atrofii. A jednak nie, partia Kaczyńskiego wciąż jest jak skała. W pełni zwarta, zdyscyplinowana, rozpędzona jak bolid na wyścigowym torze, którym jest kalendarium wyborcze następnych kilkunastu miesięcy.

Pozostało 86% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Irena Lasota: Rządzący nad Wisłą są niekonsekwentnymi optymistami