Irena Lasota: Waszyngton z epoki postatomowej

Wokół sklepów w Waszyngtonie krążą grupy młodzieńców w szykownych adidasach i kapturach, którzy wpadają do sklepów i wynoszą – bezkarnie – co się da. Ta moda przyszła z San Francisco.

Publikacja: 29.12.2023 17:00

Irena Lasota

Irena Lasota

Foto: Fotorzepa, Dariusz Golik

Ten rok kończy się w USA raczej markotnie. Niby pierwszy zdrowy rok po pandemii, ale w metrze i w sklepach coraz więcej ludzi nosi maski. Ogłoszenia nawołują do szczepienia się, lecz coraz mniej ludzi pokasłujących i słabych stosuje testy covidowe – kiedyś właściwie bezpłatne, dziś bardzo drogie. Bo i tak nie wiadomo, co z tego wyniknie. Zależy od szczepionki i od testu.

Zaszczepiłam się „starym” modelem, niezależnie od tego znalazłam się tydzień później w szpitalu, gdzie zaczęłam się czuć covidowo i poprosiłam o test. Nie mamy – odburknął pielęgniarz – co było, jak się dowiedziałam, nieprawdą. Temperatura szła w górę, poziom tlenu w dół, więc wypisali mnie natychmiast ze szpitala, bo słaba kondycja, przez którą się tam znalazłam, wyraźnie się poprawiła. W domu wzięłam test – przypadkowo najnowszy, a nie wyprodukowany jak poprzednie w Chinach – i okazało się, że mam covida, i to takiego ho-ho.

Pozostało 82% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia