Reklama
Rozwiń

Laura Mersini-Houghton. Przed Wielkim Wybuchem

Teoria Tegmarka i te autorstwa Hawkinga, Gutha i Lindego oraz Penrose’a są tylko najpopularniejszymi modelami wieloświata. Wszystkie te teorie mają jednak wspólny element: postulują coś, co jeszcze sześćdziesiąt lat temu w najlepszym razie uważano za nie do pomyślenia, w najgorszym za herezję.

Publikacja: 29.09.2023 17:00

Laura Mersini-Houghton. Przed Wielkim Wybuchem

Foto: Sanjatosic/Shutterstock

Na przestrzeni lat, już po debiucie naszej teorii, badania nad wieloświatem przestały być kojarzone z peryferiami kosmologii i stały się bardzo popularnym tematem, ogniskującym aktywność wielu osób. Moja teoria wieloświata, niegdyś odosobniona, obecnie jest jedną z wielu.

Co ciekawe, autorem jednej z alternatywnych teorii wieloświata jest Roger Penrose, fizyk, który wiele lat temu zainspirował mnie do własnych poszukiwań, ten sam, który już na pierwszych stronach tej książki dał się poznać jako jeden z najbardziej zawziętych orędowników jednego wszechświata objaśnianego przez teorię wszystkiego.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Plus Minus
Trzęśli amerykańską polityką, potem ruch MAGA zepchnął ich w cień. Wracają
Plus Minus
Kto zapewni Polsce parasol nuklearny? Ekspert z Francji wylewa kubeł zimnej wody
Plus Minus
„Brzydka siostra”: Uroda wykuta młotkiem
Plus Minus
„Super Boss Monster”: Kto wybudował te wszystkie lochy
Plus Minus
„W głowie zabójcy”: Po nitce do kłębka