Tomasz Terlikowski: Dlaczego przybywa osób niebinarnych?

Chrześcijańską odpowiedzią na cierpienie i ból nie jest więzienie, lecz empatia. A konserwatywne podejście do życia sugeruje, by nie ulegać histerii, tylko szukać w tej sprawie drogi pośrodku.

Publikacja: 12.05.2023 17:00

Tomasz Terlikowski: Dlaczego przybywa osób niebinarnych?

Foto: AdobeStock

Dysforia płciowa czy transpłciowość, a także poszerzający się zakres problemów z ustaleniem własnej tożsamości płciowej u młodych ludzi to poważne wyzwania. Nie tylko dla rodziców, ale także dla szkoły, systemu edukacyjnego, prawnego i wreszcie dla społeczeństwa. Istnieje cały szereg nowych pytań, na które odpowiedzi wciąż nie znamy, a także wiele starych odpowiedzi, które także za sprawą odkryć naukowych trzeba zweryfikować. Zdrowy rozsądek – a on często bywa dobrym wskaźnikiem – podpowiada w takich zupełnie nowych sprawach, by nie ulegać skrajnościom, nie szukać prostych, czysto prawnych rozwiązań. Zamiast tego należałoby rozpoznać zjawisko, przekopać się przez badania, a przede wszystkim wsłuchać w głos zainteresowanych.

Pozostało 82% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
(Nie)chciany prezydent
Plus Minus
Ksawery Szlenkier: Tęsknię za beatem 4/4
Plus Minus
Jan Maciejewski: Stało się
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Badał kapitalizm metodą obserwacji uczestniczącej
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Plus Minus
Wolność motyla