Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 30.10.2016 17:49 Publikacja: 27.10.2016 12:06
„Boska komedia” Dantego, źródło inspiracji dla Gustave’a Doré: wędrówka pod Górę Czyśćcową
Foto: Prisma/UIG via Getty Images
Siódme niebo. Raj dla dusz kontemplacyjnych
Foto: Costa/Leemage/PHOTOPOWER
„Porzućcie wszelką nadzieję...”. Siódmy krąg piekła
Foto: Costa/Leemage/PHOTOPOWER
Niewiele jest świąt w kalendarzu Kościoła, które tak mocno wrosły w polską tożsamość narodową jak 1 i 2 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – to dni, które niezależnie od wiary czy jej braku (w tym drugim przypadku często nazywając je Świętem Zmarłych) obchodzą niemal wszyscy Polacy. Cmentarze są wówczas pełne ludzi, znicze palą się na wszystkich niemal grobach, a my przez kilka dni w roku poświęcamy się rozważaniu rzeczy ostatecznych.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Szwecja i Finlandia miały zrobić więcej w walce z terroryzmem i znieść ograniczenia dotyczące eksportu broni. W...
Czerpiąc garściami z chińskich wzorców, Kreml zmusza Rosjan do korzystania z państwowego komunikatora Max. Aplik...
Kiedyś przyjdzie czas na sędziowską samorządność, ale najpierw trzeba się pozbyć „złych ludzi” – argumentują pol...
Ruch neuroróżnorodności uznaje autyzm za jedną z wariacji rozwojowych mózgu. Nie mówi się o autyzmie jako o „zab...
Polscy politycy powinni zdawać sobie sprawę, że są świadkami, jak jeden człowiek rozbija demokratyczny porządek...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas