Powrót szwedzkich gwiazd, czyli bez Abby nie ma sylwestra
Szwedzi wrócili albumem „Voyage". To jeden z bestsellerów 2021 roku. A 45 lat temu przełomową płytę zespołu – „Arrival" – lansował telewizyjny program nagrany w Polsce.
Nie bez powodu występ zespołu ABBA w Studio 2 Telewizji Polskiej obrósł legendą i był porównywany do wizyty The Rolling Stones w 1967 roku. Tym, kim w historii rock and rolla jest bowiem grupa Keitha Richardsa i Micka Jaggera, tym szwedzki kwartet stał się dla muzyki pop i disco lat 70. A jak się okazało, zdobyta wtedy sława nie przemija.
Muzyczna fasada
Pozostało jeszcze 97% artykułu
Ostatnia szansa na dostęp do NYT!
Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji "Rzeczpospolitej".
Oprócz rzetelnego i obiektywnego źródła najważniejszych informacji z Polski zyskujesz roczny dostęp do The New York Times w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.