Krewniak z talentem

Potężny kuzyn w branży muzycznej to dla młodego artysty miecz obosieczny. Przekonał się o tym 21-letni Hykeem Jamaal Carter Jr., krewny Kendricka Lamara, rapera kompletnego zarówno warsztatowo, jak i lirycznie, z dyskografią naszpikowaną krążkami, które przechodziły do klasyki już w dniu premiery.

Publikacja: 23.09.2021 21:13

Krewniak z talentem

Foto: materiały prasowe

Choć Baby Keem wypuszczał mixtape'y i EP-ki oraz błyszczał przy współtworzeniu muzyki do filmu „Czarna Pantera" oraz albumu „Crash Talk" Schoolboya Q, to i tak wszystko sprowadzano do nepotyzmu ze strony Kendricka Lamara. By ten stan rzeczy przełamać, potrzeba było albumu z mocnym autorskim sznytem. W końcu go dostaliśmy.

Jednocześnie „The Melodic Blue" Keema ilustruje przemiany, jakie dokonały się na przestrzeni ostatniej dekady w rapie. Materiał można określić jako wielowarstwową hybrydę, w której mieszają się okrzepłe prądy, brzmieniowe aktualności oraz elementy z innych uniwersów muzycznych. Czasem można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia ze skrupulatnie rozpisaną sztuką teatralną z częstymi zmianami kostiumów. Tylko w jednym momencie wydaje się ona przeszarżowana – gdy utwór „durag activity" zbytnio zbliża się stylistycznie do Travisa Scotta, który jest w nim gościem.

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Atomowe szachy poza kontrolą
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Lubił zapach pomarańczy
Plus Minus
„Wracamy do Przodownika”: Dobre żarty z piwnicy
Plus Minus
Biolog uzbrojony w pistolety
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Plus Minus
Jan Maciejewski: By zobaczyć, gdzie zaczyna się transhumanizm, wystarczy wyłączyć adblocka
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą