Krzysztof Nowak

„Młody Matczak”. Przebłyski w balangowej ciemni

Kariera Michała Matczaka, Maty, to dowód na dominację rapu w polskiej popkulturze.

„Sometimes I Might Be Introvert": Królowa z własną narratorką

Stany Zjednoczone tak bardzo zdominowały światowy rap, że w poszukiwaniu najlepszych raperek w danym roku rzadko spogląda się gdzieś indziej niż za ocean.

Krewniak z talentem

Potężny kuzyn w branży muzycznej to dla młodego artysty miecz obosieczny. Przekonał się o tym 21-letni Hykeem Jamaal Carter Jr., krewny Kendricka Lamara, rapera kompletnego zarówno warsztatowo, jak i lirycznie, z dyskografią naszpikowaną krążkami, które przechodziły do klasyki już w dniu premiery.

„Hustle As Usual EP": Spowiedź wesołka po odwyku

W ciągu kilku lat głośnej kariery 29-letni raper Belmondo dorobił się miana nieświętego szaleńca.

Pasja w poprzek

Ta kariera nie doświadczyła spadku popularności, który przeniósłby ją do drugiego czy nawet trzeciego obiegu. Bowiem Prykson Fisk od niemal dwóch dekad działa na uboczu sceny. Aczkolwiek ostatnio dołożył do swego dossier wpisy, które nawet niezaznajomiony z rapem słuchacz uzna za nobilitujące.

46 minut o młodości

Ostatnio kariery młodych artystów wybuchają gwałtownie. Tyle że żadna historia nie może się równać z tą Fukaja. Wystarczyło bowiem półtora tygodnia, by z nieznanego 17-latka ze Szczecina przeistoczył się w jednego z najpilniej obserwowanych nowych raperów w kraju.

Bezinteresowna rapowa hybryda

Popularność drugiej edycji Hot16Challenge (akcji charytatywnej z 2020 r., w której raperzy i nie tylko nagrywali 16-wersowe utwory, publikowali je w sieci i nominowali do nagrania swoich kolejnych wykonawców) pozwoliła mniej znanym artystom zyskać nieco uwagi. Dzięki niej Marceli Bober, 22-letni raper z Nasielska, zanotował swoje pierwsze 100 tysięcy wyświetleń jednego utworu w serwisie YouTube, po czym rzucił się w wir pracy twórczej.

OFE – a może jednak nie wszystkie decyzje zapadły?

Wiele wskazuje, że czeka nas dyskusja nad „koncepcją likwidacji Funduszy Emerytalnych” i rząd wcale nie musi być jednomyślny w swojej decyzji.

Krzysztof Nowak: Polska w rankingu systemów emerytalnych

W grudniu Prezydent podpisał ustawę o obniżeniu wieku emerytalnego a rząd zakończył przegląd systemu emerytalnego. Jednocześnie kilka miesięcy temu zostały przedstawione podstawowe założenia „Programu Budowy Kapitału”, którego jednym z filarów jest wprowadzenie quasi obowiązkowych planów emerytalnych dla pracodawców.

Plan Morawieckiego ostatnią szansą na sensowną reformę emerytur

Wydaje się, że najbliższe kilka lat wyznaczają rzeczywistą granicę i ostatni moment na sensowne zreformowanie systemu emerytalnego