Pasja w poprzek

Ta kariera nie doświadczyła spadku popularności, który przeniósłby ją do drugiego czy nawet trzeciego obiegu. Bowiem Prykson Fisk od niemal dwóch dekad działa na uboczu sceny. Aczkolwiek ostatnio dołożył do swego dossier wpisy, które nawet niezaznajomiony z rapem słuchacz uzna za nobilitujące.

Publikacja: 13.08.2021 18:00

Pasja w poprzek

Foto: materiały prasowe

Producentem jego pierwszego legalnego albumu „K02M02" z 2020 r. został Włodi z legendarnej Molesty Ewenement. Gościem na płycie był Guilty Simpson, ulubiony raper śp. J Dilli, słynnego producenta z Ameryki. Za warstwę dźwiękową odpowiadali spece pokroju 1988 (duet Syny) czy Moo Latte (zespół Bitamina). Mówimy więc o twórcy nie tylko utalentowanym, lecz także darzonym szacunkiem przez bardziej znanych kolegów po fachu.

W teorii krótka płyta „Złota piątka" powinna sprowadzić gospodarza na muzyczną ziemię. W praktyce jednak kreatywnie przetwarza kosmiczną stylistykę swojego późnego debiutu. Konsola Nintendo oraz kartridże są tu motywem przewodnim dzięki charakterystycznym blipom. Całość, mimo wyraźnego stempla brzmienia lo-fi, prezentuje się niezwykle świeżo, przenosząc słuchacza w nieznaną galaktykę. To ogromny wyczyn, bo bity powstały w okolicach 2007 r., a po niedawnym odnalezieniu ich autorów zostały tylko dopieszczone.

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Atomowe szachy poza kontrolą
Plus Minus
„Wracamy do Przodownika”: Dobre żarty z piwnicy
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Lubił zapach pomarańczy
Plus Minus
Biolog uzbrojony w pistolety
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Plus Minus
Jan Maciejewski: By zobaczyć, gdzie zaczyna się transhumanizm, wystarczy wyłączyć adblocka
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą