Kobieta w pelerynie

W znakomitej „Asystentce" (2019), najgłośniejszym i najcichszym zarazem filmie ery #MeToo, reżyserka Kitty Green na przykładzie jednego dnia z życia pracownicy dużej korporacji portretuje świat rządzony przez mężczyzn. Panuje w nim zmowa milczenia, kobiety są zastraszane i knebluje się im usta. Wszelkie próby przełamania takiego stanu rzeczy kończą się odbiciem od ściany, tym bardziej że oprawców nigdy nie widać. Teraz dostaliśmy dzieło z tego nurtu o diametralnie odmiennej tonacji. Bohaterka hipnotyzującej „Obiecującej. Młodej. Kobiety" autorstwa Emerald Fennell – do tej pory znanej jako aktorka i scenarzystka serialu „Obsesja Eve" – bierze sprawy w swoje ręce. Próbuje zawalczyć o sprawiedliwość dla tych, którym kazano dotychczas trzymać język za zębami.

Publikacja: 21.05.2021 18:00

Kobieta w pelerynie

Foto: materiały prasowe

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Oferta promocyjna
dostęp do treści rp.pl już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.

Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.

Plus Minus
Musk, Twitter i polityczna (nie)poprawność
Materiał Promocyjny
Branża deweloperska w obliczu nowej ustawy deweloperskiej
Plus Minus
Imperium kontratakuje. Czy Netflix przetrwa napór Disneya i HBO?
Plus Minus
Prawica nieodporna na raszyzm? To absurd
Plus Minus
Marek Belka: Walka z inflacją musi boleć
Materiał Promocyjny
M&A (MERGERS AND ACQUISITIONS) – Jak bezpiecznie zrealizować transakcję?
Plus Minus
Karol Wilkosz: Polityczne samobójstwo Korwin-Mikkego
Plus Minus
Tomasz P. Terlikowski: Kryzys nie tylko powołań