Reklama
Rozwiń
Reklama

Nauczyciele nie dostaną 20-proc. podwyżki

Sejmowa komisja odrzuciła senacką poprawkę zwiększającą podwyżki dla pedagogów do 20 proc. Tak rekomendował resort edukacji.

Publikacja: 27.04.2022 19:37

Nauczyciele nie dostaną 20-proc. podwyżki

Foto: stock.adobe.com

Jednego głosu zabrakło do przeforsowania na posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży poprawek Senatu do nowelizacji Karty nauczyciela. Zakładają one 20-proc. podwyżkę dla nauczycieli do końca 2022 r. Zgodnie z nowelizacją przegłosowaną wcześniej przez Sejm nauczyciele od maja dostaną podwyżkę średniego wynagrodzenia o 4,4 proc.

– Podwyższenie wynagrodzenia o 4,4 proc. w dobie inflacji szacowanej na ok. 13,5 proc. na koniec roku oznacza realne zmniejszenie wynagrodzeń nauczycieli. A jest to grupa zawodowa, która nie podniesie cen swoich usług, tak jak to się dzieje w gospodarce rynkowej – uzasadniał senator Wojciech Konieczny na posiedzeniu komisji.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Spadki i darowizny
Czy spadek po rodzicach zawsze dzieli się po równo? Jak dziedziczy rodzeństwo?
Podatki
Podatnicy nabici w ulgę. Fiskus nie chce oddawać podatku mimo orzeczenia TK
Sądy i trybunały
Byli sędziowie i prokuratorzy bez immunitetów. Ważna uchwała Sądu Najwyższego
Sądy i trybunały
Prezes Izby Kontroli SN: spełnienie żądań ministra Żurka oznacza chaos
Sądy i trybunały
Resort Waldemara Żurka chce przywrócić przepisy sprzed rządów PiS
Reklama
Reklama