Reklama

VAT przy sprzedaży nieruchomości egzekucyjnej: różne interpretacje przepisów

Choć regulacje dotyczące rozliczenia VAT przy sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości odwołują się do chwili otrzymania zapłaty, nadal są wątpliwości dotyczące ich stosowania – pisze sędzia.

Publikacja: 03.02.2016 08:21

Problemy poruszone w wystąpieniu Krajowej Rady Komorniczej skierowanym do ministra finansów związane z realizacją przez komorników sądowych obowiązków płatnika VAT przy sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości wynikają bez wątpienia z braku precyzyjnych przepisów wykonawczych do regulacji ustanawiającej komornika płatnikiem tego podatku. Postulat wprowadzenia jasnych rozwiązań dostosowanych do specyfiki postępowania egzekucyjnego z nieruchomości należy poprzeć. Uwagi poczynione w niniejszym artykule koncentrować się będą na tym zakresie stanowiska Krajowej Rady Komorniczej, który odnosi się do kwestii terminu, w jakim komornik powinien przekazać kwotę VAT na rachunek organu podatkowego.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Podatnik ma prawo nie wiedzieć, urzędnik wiedzieć musi
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Opinie Prawne
Andrzej Skowron: Kogo można oskarżyć o udział w zorganizowanej grupie przestępczej?
Opinie Prawne
Małgorzata Śledziewska: Local content to nie chwilowa moda
Opinie Prawne
Paweł Rochowicz: Ray Charles też potrzebował asystenta
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Opinie Prawne
Julian Pawlak: Ustawa cukrowa ponownie zagraża polskiej branży przetwórczej i sadowniczej
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama